O NAS

Lek. wet. Agata Blusiewicz

Ukończyłam studia na wydziale medycyny weterynaryjnej SGGW w Warszawie w 2009r. Po uzyskaniu dyplomu zdobywałam doświadczenie w jednej z krakowskich lecznic.. Uczestniczę w wielu konferencjach i szkoleniach stale pogłębiając wiedzę z zakresu medycyny weterynaryjnej. Interesuje mnie głównie dermatologia oraz chirurgia tkanek miękkich.

Lek. wet. Ewelina Hass

Jestem absolwentką Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie z 2020r. W trakcie studiów zdobywałam doświadczenie na praktykach w kraju oraz w ramach programu Erasmus+ w szpitalu dla małych zwierząt we Florencji. Po studiach odbyłam staż, a następnie pracowałam przez kilka miesięcy w jednej z krakowskich przychodni.

Lek. wet. Aleksandra Pakuła

Jestem absolwentką Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie z 2021 roku. W trakcie studiów odbyłam praktyki w uniwersyteckiej klinice w Giessen, Niemczech i w jednej z krakowskich przychodni. Po studiach praktykowałam w czeskiej klinice w Boguminie w ramach programu ERASMUS+. Moje obszary zainteresowania to chirurgia, neurologia i choroby wewnętrzne. Prywatnie jestem opiekunką szorstkowłosej jamniczki i miłośniczką treningu siłowego

Lek. wet. Mariusz Sawicki

Ukończyłem medycynę weterynaryjną na wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym w 2020 roku. Po studiach odbyłem staż w jednej z łódzkich lecznic, gdzie następnie pracowałem. Systematycznie pogłębiam swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach, kursach i webinariach związanych z medycyną psów i kotów. Zawodowo interesuje się diagnostyką obrazową oraz anestezjologią. Prywatnie uwielbiam jeździć na rowerze i odkrywać nowe miejsca.

Agnieszka Tokarczyk

Zwierzęta od zawsze były mi bliskie. Przez wiele lat zajmowałam się opieką nad bezdomnymi i dzikimi zwierzętami w Fundacji Czarna Owca Pana Kota. Jako opiekunka królika Radara, trzech kotek oraz psa, chętnie doradzę w kwestii prawidłowej diety i opieki nad zwierzętami. Ukończyłam kurs pierwszej pomocy dla zwierząt, jak również samodzielnie prowadziłam warsztaty i szkolenia dla wolontariuszy odnośnie postępowania przed medycznego oraz prawidłowych zasad opieki i higieny zwierząt.

Mgr. inż. Ewelina Wojtacha

Ukończyłam studia na wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Moją pasją jest szkolenie psów – aktywnie uczestniczę w treningach, seminariach a także zawodach z posłuszeństwa sportowego (Obedience) z moimi dwoma owczarkami belgijskimi malinois. Drugim ważnym zainteresowaniem jest żywienie psów – najbliższe jest mi żywienie naturalne RAW, ale pogłębiam też temat diety gotowanej, komercyjnej a także świadomej suplementacji.

Nasi konsultanci:

Lek. wet. Lidia Nosal

Konsultacje USG

Jestem absolwentką Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie oraz członkiem AOVET (Advanced Techniques of Small Animal Fracture Management). Stażystka w klinice Emergency Vets Now w Wielkiej Brytanii, od początku studiów jestem mocno związana ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Krakowie. Stale poszerzam swoją wiedzę z zakresu ultrasonografii i chirurgii na szkoleniach w kraju i za granica, takich jak AOVET oraz ESAVS (European School for Advanced Veterinary Studies).  Na co dzień pracuję w gabinecie weterynaryjnym ARWET w Wieliczce, prowadzę również liczne szkolenia z zakresu ultrasonografii jamy brzusznej, klatki piersiowej oraz układu mięśniowo-szkieletowego. Dodatkowo tworzę edukacyjny fanpage zrzeszający lekarzy medycyny weterynaryjnej oraz studentów pragnących zgłębiać tajniki ultrasonografii oraz chirurgii Vetlisek. Prywatnie jestem fanką Jasia Fasoli, a w wolnym czasie jeźdżę na wycieczki motocyklowe 

Dr n. wet.  Paweł Łyp

Konsultacje kardiologiczne

Ukończyłem w 2014 r. studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, po których rozpocząłem studia doktoranckie w Katedrze Epizootiologii i Klinice Chorób Zakaźnych, uzyskując w 2019 r. stopień naukowy doktora. Już w trakcie studiów aktywnie uczestniczyłem jako wolontariusz w pracy Kliniki Chorób zakaźnych UP w Lublinie, gdzie stawiałem pierwsze kroki w klinicznej pracy ze zwierzętami, oraz nabywałem doświadczenia w diagnostyce i leczeniu ciężkich przypadków klinicznych. Jestem autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych i branżowych w czasopismach o zasięgu krajowym i zagranicznym. W pracy zawodowej skupiam się przede wszystkim na chorobach wewnętrznych z kardiologią na czele oraz na chorobach zakaźnych i wektorowych, ze szczególnym uwzględnieniem chorób odkleszczowych. Doświadczenie w kardiologii najmniejszych pacjentów zdobywałem na macierzystej uczelni, blisko współpracując przez 5 lat m in. z doktorem Jerzym Ziętkiem z Ambulatorium Drobnych Ssaków UP w Lublinie