O NAS

Lek. wet. Agata Blusiewicz

Ukończyłam studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Po uzyskaniu dyplomu zdobywałam doświadczenie w jednej z krakowskich lecznic. Uczestniczę w wielu konferencjach i szkoleniach stale pogłębiając wiedzę z zakresu medycyny weterynaryjnej. Interesuje mnie głównie dermatologia oraz chirurgia tkanek miękkich.

Lek. wet. Ewelina Hass

Jestem absolwentką Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie. W trakcie studiów zdobywałam doświadczenie na praktykach w kraju oraz w ramach programu Erasmus+ w szpitalu dla małych zwierząt we Florencji. Po studiach odbyłam staż, a następnie pracowałam przez kilka miesięcy w jednej z krakowskich przychodni.

Lek. wet. Aleksandra Pakuła

Jestem absolwentką Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie. W trakcie studiów odbyłam praktyki w uniwersyteckiej klinice w Giessen, Niemczech i w jednej z krakowskich przychodni. Po studiach praktykowałam w czeskiej klinice w Boguminie w ramach programu ERASMUS+. Moje obszary zainteresowania to chirurgia, neurologia i choroby wewnętrzne. Prywatnie jestem opiekunką szorstkowłosej jamniczki i miłośniczką treningu siłowego

Lek. wet. Weronika Lisowska

Jestem absolwentką Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie. W trakcie studiów zdobywałam doświadczenie w jednej z krakowskich lecznic całodobowych, gdzie następnie odbyłam staż. Zawodowo interesuję się przede wszystkim gastroenterologią i ultrasonografią, starając się cały czas poszerzać swoją wiedzę w tych dziedzinach.

Lek. wet. Joanna Żak

Jestem absolwentką Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie. W trakcie studiów odbywałam praktyki w kilku krakowskich przychodniach i gabinetach. Dermatologia oraz diagnostyka cytologiczna leżą w głównym obszarze moich zainteresowań, dlatego też najczęściej można znaleźć mnie przy mikroskopie. Prywatnie jestem wielką fanką chartów.

Agnieszka Tokarczyk

Zwierzęta od zawsze były mi bliskie. Przez wiele lat zajmowałam się opieką nad bezdomnymi i dzikimi zwierzętami w Fundacji Czarna Owca Pana Kota. Jako opiekunka królika Radara, trzech kotek oraz psa, chętnie doradzę w kwestii prawidłowej diety i opieki nad zwierzętami. Ukończyłam kurs pierwszej pomocy dla zwierząt, jak również samodzielnie prowadziłam warsztaty i szkolenia dla wolontariuszy odnośnie postępowania przed medycznego oraz prawidłowych zasad opieki i higieny zwierząt.

Mgr. inż. Ewelina Wojtacha

Ukończyłam studia na wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Moją pasją jest szkolenie psów – aktywnie uczestniczę w treningach, seminariach a także zawodach z posłuszeństwa sportowego (Obedience) z moimi dwoma owczarkami belgijskimi malinois. Drugim ważnym zainteresowaniem jest żywienie psów – najbliższe jest mi żywienie naturalne RAW, ale pogłębiam też temat diety gotowanej, komercyjnej a także świadomej suplementacji.

Nasi konsultanci:

Dr n. wet.  Paweł Łyp

Konsultacje kardiologiczne

Ukończyłem w 2014 r. studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, po których rozpocząłem studia doktoranckie w Katedrze Epizootiologii i Klinice Chorób Zakaźnych, uzyskując w 2019 r. stopień naukowy doktora. Już w trakcie studiów aktywnie uczestniczyłem jako wolontariusz w pracy Kliniki Chorób zakaźnych UP w Lublinie, gdzie stawiałem pierwsze kroki w klinicznej pracy ze zwierzętami, oraz nabywałem doświadczenia w diagnostyce i leczeniu ciężkich przypadków klinicznych. Jestem autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych i branżowych w czasopismach o zasięgu krajowym i zagranicznym. W pracy zawodowej skupiam się przede wszystkim na chorobach wewnętrznych z kardiologią na czele oraz na chorobach zakaźnych i wektorowych, ze szczególnym uwzględnieniem chorób odkleszczowych. Doświadczenie w kardiologii najmniejszych pacjentów zdobywałem na macierzystej uczelni, blisko współpracując przez 5 lat m in. z doktorem Jerzym Ziętkiem z Ambulatorium Drobnych Ssaków UP w Lublinie

Lek. wet. Mateusz Żukowski

chirurgia tkanek miękkich

Jestem absolwentem Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie. W trakcie studiów pracowałem w jednej z krakowskich przychodni jako asystent chirurga/ortopedy. Stałe rozwijam się w kierunku chirurgii miękkiej,  szkolę się w kraju i za granicą – ESAVS (European School for Advanced Veterinary Studies), SCIVAC. Na co dzień pracuję w przychodni Lovet w Krakowie.